-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

-- Adversting 1 REKLAM ALANI --

Ahmet Altay Cengizer, başdanışmanlık ve BM'deki görevinden alındı

Ahmet Altay Cengizer, başdanışmanlık ve BM'deki görevinden alındı

03:04:12 | 2021-11-20

-- Adversting 5 REKLAM ALANI --

Resmi Gazetede yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Altay Cengizer, başdanışmanlık ve BM'deki görevinden alındı20.11.2021 01:39
ReplaySon Dakika - Son Dakika Haberleri - Son Haberler
İngiltere-Fransa krizi tehlikeli hal aldı: Sinirlerimizle oynuyor, gerekeni yaparız
Kılıç ve bıçakla poz verdiler! İstanbul'da bir üniversitede çekilen görüntü infial yarattı
Okul bahçesinde kan donduran görüntü! Vatandaşlar asılı halde buldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararıyla Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Türkiye Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer, bu görevlerinden alındı. Cengizer'in yerine UNESCO Türkiye Daimi Temsilciliği görevine Prof. Dr. Gülnur Aybet getirildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, birtakım atamalar ve görevden almalar yapıldı.AHMET ALTAY CENGİZER İKİ GÖREVİNDEN DE ALINDICumhurbaşkanı Başdanışmanı ve BM Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 ve 12'nci maddeleri gereğince görevinden alındığı belirtildi.

 

                                                                                   Ahmet Altay Cengizer

YERİNE ATAMA YAPILDI

Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/545 sayılı karara göre Birlemiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet'in atandığı bildirildi.4 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRÜ DEĞİŞTİResmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, dört üniversitenin rektörü değişti. Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Budak, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Mustafa Küçük, Türk Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş ve Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne de Prof. Dr. Ekrem Savaş atandı.5

AHMET ALTAY CENGİZER KİMDİR?

1954 İstanbul doğumlu olan Ahmet Altay Cengizer, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünü bitirdi. 2019'da Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Cengizer, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı atandı.

 

GÜLNUR AYBET KİMDİR?

Gülnur Aybet, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini yürütüyor. Aybet, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Eski Başkanı ve BAUCESS, Güvenlik Araştırmaları Merkezi kurucu müdürlüğünü yapıyor. 2013 yılında İstanbul Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü kurdu. 2001-2013 yılları arasında Kent Üniversitesi İngiltere'de Uluslararası Güvenlik alanında ilk yüksek lisans programını kurdu ve yönetti. Ayrıca Nottingham Üniversitesi İngiltere ve Bilkent Ankara Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı.

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   Cumhurbaşkanı başdanışmanı Ahmet Altay Cengizer Birleşmiş Milletler cumhurbaşkanı

Tümü